Це цікаво

Керамічна плитка для підлоги

Облицювання підлоги керамічною плиткою, надає їй гарного вигляду та міцності.  На сьогодні споживачам доступний досить широкий асортимент плитки, яка різниться за міцністю, надійністю, фактурою та кольорами.

За методом виробництва керамічна плитка буває двох видів: екструдована і пресована. Для виготовлення екструдованої плитки м'яку глиняну масу пропускають через екструдер, який формує готові вироби. Виготовляючи пресовану плитку, порошкоподібну суміш обробляють пресом під високим тиском.

Залежно від того, з яких компонентів складається суміш і у якому режимі відбувається термообробка, отримують плитку з різними механічними властивостями.

Глазурована плитка вирізняється наявністю верхнього шару кольорового скла. Вона є більш міцною і зносостійкою, може мати різне забарвлення й орнаменти. Неглазурована керамічна плитка менш яскрава, проте її перевагою вважають однорідність текстури та забарвлення виробу по всій товщині.

Також керамічну плитку поділяють за ступенем водопоглинання. Значення цієї характеристики визначають за пористістю плитки: що менша щільність, то більше вологи здатен увібрати матеріал.

Механічні та декоративні властивості керамічної плитки залежить від способів випалювання глини. Подвійним випалюванням забезпечують первинну термообробку глиняної суміші, а після нанесення шару глазурі плитку повторно випалюють, що надає їй крихкості й пористості. Одинарне випалювання вважають більш сучасною технологією виготовлення керамічної плитки. Цей спосіб виробництва передбачає підсушування глиняної суміші, а потім нанесення глазурі й випалювання. Після одинарного випалювання керамічні вироби набувають високої міцності. Саме таку плитку використовують для облицювання підлоги всередині будинку.

 

Найкраща кераміка для підлоги

Керамічна плитка для підлоги відрізняється від плитки для стіни перш за все більшою міцністю і вологостійкістю.

Серед розмаїття керамічних плиток для оздоблення підлоги найчастіше використовують такі:

 • Монокотура
  Так називається глазурована плитка, виготовлена за технологією одинарного випалювання. Особливість її у тому, що глазурований шар наносять на невипалену основу плитки, а потім випалюють усе разом. Завдяки технології підготовки сировинної маси та подальшої обробки, така керамічна плитка для підлоги має низький ступінь водопоглинання – 3–3,5%. Монокотура набагато міцніша, ніж настінна плитка, відзначається підвищеною стійкістю до стирання, адже плитка на підлозі має витримувати більш високі навантаження, ніж на стіні.
 • Кото і клінкер
  Ці види керамічної плитки виготовляють за технологією екструдування і потім розрізають на плитки певного розміру.

  Їх випалюють за температури приблизно 1300°С, тому вони дуже міцні. Такі плитки мають натуральний колір від жовтого до червонувато-коричневого відтінків, їх не прийнято вкривати глазур'ю.

 • Керамограніт
  Це сучасний досить поширений натуральний матеріал для оздоблення підлоги, який виготовляють зі спеціальної суміші з додаванням білої глини, кварцу тощо.

  Керамограніт вважають найміцнішою плиткою для підлоги. Завдяки надзвичайно низькій пористості матеріалу, показник його вологопоглинання найнижчий - 0,5%. Цей матеріал морозостійкий і міцний, тому ним можна облицьовувати підлогу в будь-яких приміщеннях, у тому числі на відкритому повітрі.


У різних приміщеннях – різна керамічна підлога

Є керамічна плитка для різних приміщень, але немає універсальної кераміки, якою можна було б облаштовувати підлогу будь-де. Плитку вибирають з урахуванням технічної й естетичної функціональності підлоги у приміщенні, а також з урахуванням того, за яких умов вона використовуватиметься. Найчастіше керамічною плиткою облицьовують підлогу у ванній кімнаті, туалеті, кухні та передпокої.

Для оздоблення підлоги у ванній кімнаті й туалеті слід надати перевагу міцній керамічній плитці з підвищеними хімічними властивостями (зокрема, кислотостійкістю). Для облицювання підлоги у ванній кімнаті рекомендують використовувати плитки класу стирання I і II.

У кухні краще використовувати плитку особливої міцності, з високими механічними та хімічними характеристиками, низькою пористістю, III класу стирання.

Вибираючи керамічну плитку для підлоги у цих приміщеннях, окрім перелічених властивостей, беруть до уваги показник ковзкості.

Окрім звичної для нас плитки на підлозі у ванній кімнаті, туалеті, кухні, господарських приміщеннях, її укладають у вітальні або навіть у спальних кімнатах. Для цього так само передбачені окремі типи кераміки зі спеціальними властивостями.