Це цікаво

Дизайн плитки у ванній кімнаті

У сучасній квартирі ванна кімната - своєрідний центр домашньої релаксації, де приємно розслабитися після напруженого дня, насолодитися спокоєм . Безумовно, така процедура перетворюється на насолоду лише в тому випадку, якщо інтер'єр повністю відповідає  смакам господаря, а дизайн плитки у ванній кімнаті передає близький йому по духу стиль.

1 Дизайн плитки у ванній кімнаті - чому чекає важкий вибір?

Перед ремонтом вам належить вибирати матеріал, яким буде оброблена ваша ванна, і напевно в силу своєї унікальності і різноманіття це буде плитка. Дизайн плитки у ванній кімнаті досить консервативний, і, тим не менш, останнім часом свіжі віяння відчуваються і тут.

З'явилося багато плиток зовсім несподіваних забарвлень, шляхом поєднання яких, досягається цікавий дизайн кахельної плитки у ванній. Так, скажімо, морська блакить з рожевим, фіолетовим і відтінками зеленого кольору надає відчуття безтурботності і легкості. Відповідний підбір інтенсивності відтінків як би переносить вас в океанські простори під безтурботним блакитним небом.

Дизайнерська плитка для ванної шоколадних тонів з переважаючими світло - і темно-коричневими відтінками вдало підкреслює м'які сині та жовто-зелені кольори інших плиток, створюючи сувору камерну атмосферу.

2 Дизайн кахельної плитки у ванній - з чого почати?

Це лише деякі приклади основних концепцій, яких слід дотримуватися при створенні інтер'єру ванної кімнати. Знаючи основні правила, цілком можна спробувати підібрати дизайн плитки самостійно.

Звичайно, при виборі матеріалу важливо дотримуватися і геометричних правил оформлення, адже і без того не саме просторе приміщення можна зменшити настільки, що комфорту при відвідуванні цього місця буде мало. Але секрети геометрії безпосередньо поєднуються і з палітрою обробки. Про це слід поговорити докладніше.

Для базових відтінків найбільш підходящими вважаються поєднання фіолетового і жовтого, червоного і зеленого, синього з помаранчевим. Інші поєднання не можуть бути обрані з причини високого рівня їх контрастності.

3 Дизайн укладання плитки у ванній - стилі інтер'єру

Крім колірних характеристик велике значення має і стиль, в якому виконаний інтер'єр ванної кімнати. Стилів існує безліч, і розбивка їх на окремі групи носить умовний характер. Але можна виділити наступні напрямки:

   Класичний стиль. Завжди був і донині залишається найпопулярнішим і актуальним. Плитка для ванної "класика" однорідна, темні її тони- розташовуються в нижній, а світлі - у верхній частині кімнати. Однотонні плитки урізноманітнюються спеціальними вставками з декоративними зображеннями.
   Геометричний, або сучасний стиль. Дизайну плитки притаманний геометричний малюнок у вигляді прямокутників, кіл, трикутників і т. д. Як правило, цей стиль вибирають нестандартні натури з творчим началом.
   Фотопрінти. На плитці в якості малюнка використовуються фотографічні зображення природних ландшафтів, архітектурних споруд. Це можуть бути і просто малюнки. Стиль добре підходить для невеликих ванних кімнат, оскільки створює ілюзорне «розширення» простору.
   Етностиль використовує елементи дизайну, перейняті у культур різних народів. Так, наприклад, плитка для ванної в стилі прованс підкреслює навмисну і добре продуману простоту стилю, його витонченість і функціональність. Античний стиль, як правило, застосовується при створенні інтер'єру просторих ванних кімнат з високими стелями. Плитка для ванної в античному стилі - це широкоформатний штучно зістарена плитка з бежевою поверхнею, на якій проступають створені за спеціальною технологією вибілені плями. Близька їй по впливу плитка для ванної в грецькому стилі, що має яскраво виражені пісочні та світло-бежеві тони, які вдало підкреслюють велич і строгі пропорції приміщення.