Це цікаво

Види керамічної плитки

Емальовані плитки з пористої білою основою, формовані пресуванням. Піддаються подвійного випалу. Фаянсовий плитку пресують зі світлих, що не містять залізо, глин, тому кольоровий є тільки глазурована поверхню. Якість фаянсової плитки залежить від стабільності (однорідності) вихідної сировини (необхідний відбір і ретельна підготовка).

Випалення ведеться за спеціальним ступінчастому режиму - з витягами при певній температурі. Це важливий момент, тому що якщо, наприклад, дуже швидко проскочити позначку 600 ° С, може не відбутися повне вигоряння органічних домішок, присутніх у глині. У результаті може виникнути дефект, званий (чорною серцевиною). Неправильно обоження зразки швидко втрачають колір, мають неправильну форму і легко руйнуються.

Застосовується при укладанні підлог та облицювання стін внутрішніх приміщень будівлі.
Розмірами буває 20х20, 15х20, 30х30 см та інших.

Монокоттура (плитка одинарного випалу)

Емальовані плитки з кольоровою (червоною) або світлою (від світло-сірого до бежевій) ущільненої або пористої основою, формовані пресуванням. Забарвлення залежить від вмісту в глині железа.Технологія передбачає тільки одну процедуру випалу, якому піддаються одночасно і основа, і емаль. Основна перевага такого підходу - низька ціна виробу.
Плитка може мати як високу, так і дуже низьку пористість. Низькопористий відрізняється гарною морозостійкістю (так як менше поглинає воду) і стоїть дорожче.
Особливими типами таких плиток є «пресувати-емальовані» - плитки, отримані нанесенням порошкоподібної емалі у момент пресування, та плитки з «емалювання по розпеченому корпусу» - плитки, отримані шляхом нанесення спеціальних гранульованих емалей на розпечений корпус.

Може бути розмірів 10х20, 20х20, 30х30, 40х40, 60х60 см.
Застосовується для укладання підлог та облицювання стін як всередині, так і зовні будівлі.

Клінкер


Плитки неемалірованние або емальовані одинарного випалу з різнобарвною (зазвичай ущільненої) основою, одержувані шляхом екструзії. Сировинна суміш обпалюється при температурі до 1250 ° C аж до початку остеклененія. Застосування процесу екструдування дозволяє отримувати не тільки плитку складної геометричної форми, але і різні облицювальні елементи - цоколів, куточків, сходинок і т.д. Плитка володіє хорошими характеристиками опору механічних навантажень, стираності, дії атмосферних явищ і перепадів температури. Стійка до впливу агресивних хімічних речовин, легко чиститься, невибаглива в експлуатації.

Розміри: проводиться найрізноманітніших розмірів і форм, найбільш типові - 12х22, 20х20, 30х30 см та інших.

Смальта

Плитка з кольорового скла. Виготовляється з розплавленої скломаси. У процесі виробництва плитки спочатку відливають (іноді пресують), а потім ліплять. Колірна палітра смальти включає сотні різноманітних кольорів і відтінків, що дозволяє отримувати з її допомогою високохудожні панно. Відрізняється стійкістю до впливу будь-яких агресивних середовищ, а так само цветоустойчівостью. Коефіцієнт водопоглинання практично дорівнює нулю, що визначає її сферу застосування. Застосовується для обробки підводної частини басейнів, а також для мозаїчних робіт.


Керамічний граніт

Плитка із спеціальних важких глин з додаванням мінералів. Формування відбувається під тиском близько 500 кгсм2. Потім плитку обпалюють в печі при температурі близько 1250 ° С. Для додавання матеріалу потрібного кольору в сировинну масу додають спеціальні мінеральні пігменти. У результаті плитка має дуже щільну і рівну структуру, що забезпечує його високу твердість (за шкалою MOHS-8 одиниць, для порівняння самий твердий матеріал алмаз має 10 одиниць), механічну міцність і низьке водопоглинання (0,02-0,05 відсотка), що надає їй стійкість при заморозках, а також при різких перепадах температур. Плитка рівномірно забарвлена по всій товщині, тому з часом вона практично не вицвітає. Плитку виготовляють з рельєфною, матовою, полірованої поверхнею і навіть глазур'ю. Застосовується для пристроїв поверхонь, що піддаються великим механічним навантаженням і що вимагають підвищеної стійкості до хімічних реактивами і морозу.

Керамічний граніт - матеріал настільки цікавий, що цілком заслуговує окремої розмови про себе. І до цієї теми ми обов'язково повернемося.
На ринку можна зустріти і інші різновиди, що відрізняються від перелічених нами. Наприклад, котто - емальовані або клінкер, отриманий пресуванням.