Це цікаво

Поєднання кольорів в інтер'єрі

Досі мова йшла про психофізіологічному і емоційному впливі окремого кольору. Та в інтер'єрі людина вкрай рідко бачить тільки один колір. Зазвичай він сприймає складну кольорову гаму середовища, тобто на нього впливають не окремі кольори, а їх поєднання. Для практичного використання можна застосовувати сталі колірні поєднання, умовно названі за якістю їх емоційного сприйняття в інтер'єрі. 

Ось деякі з них:

Багаті

 Для того, щоб створити враження роскоші, досить поєднати емоційно насичений колір з темними відтінками. Наприклад, колір бургундського вина, що виникає в результаті змішування червоного з чорним, асоціюється з цим дорогим французьким напоєм, символізуючи багатство. Якщо до кольору бургундського вина додати насичений зелений і королівський золотий, то відчуття розкоші буде гарантовано. Темні кольори, так часто зустрічаються в дорогих виробах зі шкіри та оксамиту, створюють незабутній ефект, демонструючи розкіш і впливовість.

М'які

 Ніжні, не контрастні тони - ідеальне рішення для передачі тепла і м'якості. Персиковий колір відноситься до пастельної колірної гами. Його ненав'язлива привабливість буде доречна скрізь: починаючи з інтер'єру ресторану і закінчуючи модною спальнею. Прекрасно виглядає, наприклад, поєднання персикового з відтінками фіолетового і зеленого. Ці ніжні, розслаблюючі кольорb відмінно підійдуть для оформлення будинку, де разом із заспокійливим ефектом вони створять атмосферу доброзичливості.

Гостинні

 Кольорові комбінації, в яких присутній жовто-оранжевий бурштиновий колір, славляться настроєм привітності. Жовтий у поєднанні з невеликою кількістю червоного сяє і привертає увагу. У людині ці відтінки викликають асоціації з золотом і шафраном. Монохроматична палітра, що складається з шафранових відтінків з білим, служить класичним прикладом доброзичливості і краси. Комбінації з блідим бурштиновим кольором прості і геніальні. Цей колір з усіма своїми відтінками будить у глядачеві відчуття тепла і комфорту.

Динамічні

Найяскравішими вважаються комбінації кольорів, що несуть в основі жовтий колір. Жовтий колір символізує сонячну енергію, активність і постійний рух. У поєднанні з білим якості жовтого кольору посилюються, що створює ефект неймовірної яскравості. Контрастні кольорові сполучення (наприклад, жовтогарячий з блакитним або жовтий з фіолетовим) створюють відчуття руху. Особливо доречні вони бувають у тісному, закритому приміщенні. У кімнаті, оформленої в жовтих тонах, практично неможливо відчути себе пригніченим.

Стильні

Те, що модно сьогодні, завтра може виявитися позбавленим смаку. Стильні комбінації кольорів часто шокують глядача. Зеленувато-жовтий колір - прекрасний приклад яскравого кольору, такого улюбленого молоддю. Цей що кидається в очі колір в незліченній безлічі комбінацій широко використовується в модному одязі, починаючи з тенісних туфель і закінчуючи светрами. Найбільш незвичайного ефекту можна досягти, поєднавши жовто-зелений колір з додатковим йому кольором фуксії.

Нові

Зелений колір, що складається з рівних частин синього і жовтого, символізує здоров'я і процвітання. Доповніть ніжний салатовий сильним, владним червоним, щоб пожвавити композицію. Використання зеленого та споріднених йому відтінків допоможе вам створити живі, свіжі комбінації. Подібно молодий травичці на тлі безхмарного неба, зелений відмінно поєднується з блакитним. Такі колірні палітри виглядають ефектно і природно.

Традиційні

  Традиційні кольорові комбінації формувалися століттями і несуть в собі історичне значення. Такі консервативні кольору, як насичений синій, бордовий, жовто-коричневий і зелений символізують владу. Темно-зелений колір у поєднанні з червоним золотом, бордовим або чорним говорить про впливовість і стабільності. Темно-зелений колір нерідко використовується в оформленні банків або юридичних контор, маючи на увазі стабільність і надійність закладу.

Освіжаючі

Освіжаюча колірна гама, як правило, складається з прохолодного синьо-зеленого кольору в поєднанні з додатковим йому червоно-помаранчевим. Синьо-зелений колір освіжає, заряджає бадьорістю й енергією. Часто до його допомоги вдаються туристичні фірми, рекламуючи активний відпочинок. Це свіжі, легкі колірні комбінації несуть в собі відчуття свободи і спокою.

Ностальгічні

Кольорові комбінації, до яких входять відтінки лаванди, носять ностальгічний характер.Вони нагадують нам про Вікторіанської епохи, романтичних ідеалах, поезії. Більш тонкий і не такий пристрасний, як рожевий, лавандовий колір представляє собою суміш червоного та синього, розбавлену білим. У сполученнях з іншими квітами лавандовий колір займає провідну позицію, навіть не дивлячись на свою ніжність.

Професійні

 У світі бізнесу прийнято не демонструвати себе без особливої потреби. Одяг сірого кольору нейтральна, не привертає уваги і не видає особистих якостей господаря. Однак теплі сірі тони можуть послужити відмінним тлом для яскраво-червоних, зелених та помаранчевих вкраплень. Кольорові комбінації з ахроматичні сірим завжди гармонійні, а також практичні і висловлюють тверезий погляд на життя.

У висновку хочеться побажати наступне: ніколи не нехтуйте своїми відчуттями, не слідуйте сліпо моді і не бійтеся експериментувати.